Facebook Like

Follow me on Twitter

Monday, February 27, 2012

Pick 'n Save Coupon Matchup Ad valid 2/23/12 through 2/29/12

Store Logo


Ad Valid 2/23/12 through 2/29/12
(Prices based on ad from the Monroe/Janesville WI market)


DOUBLE DAZE:  2/25/12 AND 2/29/12

**Note:  This ad also appears to match up with the Rainbow Foods ad out of Minnesota! YEAH!  Pick ‘n Save does offer Double Daze on Wednesdays.  You must spend a minimum of $25 and they will double 5 coupons (total) up to $1.00 ($1.00 = $2.00).  The $25 minimum is before coupons!  The price in parenthesis is the doubled coupon price.


Make sure to pick up your Roundy's Card before you shop.  Sales require the card!

Barilla Pasta - 4/$5
-$0.55/1 Barilla Whole Grain - 1/8 SS
Final Price:  $0.70 ($0.15) each


Kelloggs Cereal, Pop-Tarts, Fruit Snacks, Cheez-It Crackers, or Keebler Cookies or Crackers - Selected 4-23 Oz. or 6-12 Ct. Varieties. WHEN YOU BUY 8 - LIMIT 8 WITH CARD.
-$0.55/1 Keebler Fudge Striped Dark Chocolate Cookies - 2/19 SS
-$0.55/2 Keebler Cookies - 2/19 SS
-$1/2 Keebler/Sunshine Crackers - 1/29 RP
Final Price:  varies


Dannon Light & Fit, Fruit on the Bottom, or Classic 6 oz - 10/$5
-$0.40/6 Dannon Light & Fit Singles - 1/29 SS
Final Price:  $0.43 ($0.37) ea wyb 6


Johnsonville Brats or Italian Sausage - $9.99 each
-$1/1 Johnsonville Italian Sausage - 2/12 SS
Final Price:  $8.99 ($7.99) each


Hillshire Farms Smoked Sausage Links or Ropes - 2/$6
-$0.55/1 Hillshire Farms Ropes - 1/29 RP
Final Price:  $2.45 ($1.90) each


Johnsonville Chicken Sausage - $3.79 each
-$1/1 Johnsonville Chicken Sausage - 1/1 SS
Final Price:  $2.79 ($1.79) each

Johnsonville Breakfast Sausage - 2/$7
-$0.75/1 Johnsonville Breakfast Sausage - 2/5 SS
Final Price:  $2.75 ($2.00) each


Sargento Shredded Cheese 16 oz - $3.99 each
-$0.50/2 Sargento Shredded Cheese - 1/22 SS
Final Price:  $3.74 ($3.49) each wyb 2


Yoplait Original Yogurt - 10/$6
-$0.40/6 Yoplait Cups - 1/8 GM
Final Price:$0.53 ($0.47) each wyb 6

Yoplait Light Yogurt w/ Granola - 2/$4
-$0.75/1 Yoplait w/ Granola - 1/8 GM
Final Price:  $1.25 ($0.50) each

Jell-O Refrigerated Snacks - 2/$5
-$0.60/1 Jell-O Refrigerated Snacks - 1/8 SS
Final Price:  $1.90 ($0.80) each


Pillsbury Pie Crust, French Loaf, Dinner Rolls, Breadsticks or Biscuits - 2/$5
-$0.40/2 Pillsbury Refrigerated Pizza Crust, Breadsticks, Loaves or Dinner Rolls - 12/11 SS, 1/29 SS
Final Price:  $2.30 ($2.10) each wyb 2


General Mills Fruit Snacks - $0.99 ea wyb 4
-$0.50/1 Ocean Spray Fruit Snacks - 1/8 GM
-$0.50/2 Betty Crocker Fruit by the Foot, Fruit Roll Ups, Fruit Gushers, or Fruit Shapes - 1/8 GM
-$0.50/2 Betty Crocker Fruit by the Foot, Fruit Roll Ups, Fruit Gushers, or Fruit Shapes
Final Price:  as low as $0.49 (FREE) wyb 4 Ocean Spray Fruit Snacks (if you have 4 coupons)


Welch's Grape Jam, Jelly or Spread - 2/$4
-$1/2 Welch's Jam, Jelly, Spread coupon in-ad (manufacturer coupon)
-$1/2 Welch's Jam, Jelly, Spread - 2/12 RP
Final Price:  $1.50 ($1.00) each wyb 2


Knorr Pasta or Rice Side Dishes - 10/$10
-$1/3 Knorr Sides - 1/29 RP
Final Price:  $0.67 ( $0.33) each wyb 3


Zatarains Rice Mixes - 4/$7
-$0.50/3 Zatarains Rice Mixes - 2/5 RP
Final Price:  $1.58 ($1.42) each wyb 3


Wolfgang Puck Pasta Sauce - 2/$4
-$1/1 Wolfgang Puck Sauce - 1/15 SS
Final Price:  $1.00 (FREE) each


Uncle Ben's Ready Rice - $1.99 each
-FREE Uncle Ben's Country Inn wyb 3 Uncle Ben's Ready Rice
Final Price:  $1.99 each wyb 3 and 1 FREE Uncle Ben's Country Inn Rice


Lean Cuisine Meals - 4/$10
-$1/5 Lean Cuisine Meals - 1/1 SS
Final Price:  $2.30 ($2.10) each wyb 5


Progresso Rich and Hearty Soup - $1.25 each
-$1/4 Progresso Soups - 1/8 GM, 2/5 GM
Final Price:  $1.00 ($0.75) each wyb 4


Hormel Chili with Beans - 4/$5

-$0.55/2 - 1/15 SS
-$0.55/2 Hormel Chili
Final Price:  $0.98 ($0.70) each wyb 2


Schick Hydro Razor - $8.99 each 
-$2/1 Schick Hydro Razor 2/12 SS
Final Price:  $6.99 each - $3 receipt coupon = $3.99 each


Right Guard Total Defense 5 - 2/$5
-$3/2 Right Guard Total Defense 5
Final Price:  $1.00 each wyb 2


Children's Advil - $4.99
-$1/1 Children's Advil - 1/29 RP, 2/19 RP
Final Price:  $3.99 ($2.99) each


Nabisco Family Size Triscuit, Wheat Thins, or Chicken in a Biskit, or Easy Cheese - $3.49
-$1/2 Triscuit, Wheat Thins, Ritz crackers 
Final Price:  $2.99 ($2.49) each wyb 2


Gain Detergent 100 oz - $10.99
-$0.50/1 Gain - 2/19 RP
Final Price:  $10.49 ($9.99) each





**Disclaimer: This post may contain affiliate links. Please refer to my disclosure policy for further information.

No comments:

Post a Comment